Záškoláci

Buďte vítáni!
Už jsou tady …. Záškoláci!

„Záškoláci“ je pořad pro podporu nových přístupů ke vzdělávání a k dětem vůbec.

Jsme přesvědčeni, že...

Jsme přesvědčeni, že změnou našich klasických škol by se mohla pozvednout celá společnost a děti by mohly získat radost z učení.

Věříme, že to jde i bez strachu, maso-mlýnku nelítostného srovnávání nebo neúměrného tlaku informací, který děti prostě nepotřebují.

Snažíme se o nacházení nových cest, inspirací a principů, které by úspěšně a reálně přetvořily klasický školský systém. Vždyť žijeme v 21. století a děti roky mučíme archaickým systémem z dob Marie Terezie. V našich pořadech se proto snažíme posunout vnímání nového vzdělávání více a více k realitě- vedeme dialog s maminkami, učitelkami a odborníky, kteří již reálně nové přístupy využívají a zdá se, že úspěšně.

Dotýkáme se tématu domácích a alternativních škol v rovině rozvoje talentu a daru dítěte, jakož i v rovině výchovy a odevzdávání univerzálních hodnot. Prozkoumáváme, co domácí a alternativní školy mohou z tohoto úhlu nabídnout – nebo právě naopak, jestli jsou nějakým způsobem limitované.

I když jsou slůvka „hodnoty“, „tvořivý“ a „tvořivost“ dnes určitým zprofanovaným sloganem, asi všichni se shodneme na tom, že lidskost, tvořivost a vědět si s věcmi samostatně a bezbolestně poradit jsou jedny z nejdůležitějších aspektů přípravy dítěte a člověka pro život vůbec.

Změna školství podle našich zjištění není tak tvrdým oříškem, jak se na první pohled zdá. Jen poslouchejte a naplňte své dávné přání také vstoupit do řad záškoláků! Tak s odvahou vpřed ….

Archiv pořadu
<iframe width="100%" height="450" scrolling="no" frameborder="no" src="https://w.soundcloud.com/player/?url=https%3A//api.soundcloud.com/playlists/290824694&color=ff5500&auto_play=false&hide_related=false&show_comments=true&show_user=true&show_reposts=false"></iframe>
<a href="" onClick="window.open('https://prvni.radiobohemia.cz/zive/','_blank','directories=no,titlebar=no,toolbar=no,location=no,status=no,menubar=no,scrollbars=no,resizable=no,width=342,height=159,top=0,left=0')"><img src="https://prvni.radiobohemia.cz/wp-content/uploads/2017/03/tlacitko-play.jpg" ></a>

Vložte Váš e-mail, pokud chcete být informováni o dalším živém vysílání.